Kontakt:
Kurna park
Kurna Park on rajatud kaubanduspargi (inglise keeles retail park) kontseptsiooni alusel, mis tekkis USA-s ning on viimastel aastatel kogunud jõudsalt populaarsust ka Euroopas, sh ka meie lõunanaabrite juures Lätis ja Leedus.
Kaubanduspargi eripäraks on, et kõik kauplused on eraldi sissepääasuga ning ligipääsetavad otse parklast ning asuvad tänavapinnal – seega saab ostja minna täpselt endale meelepärasesse poodi. Parklas on eraldi tähelepanu pööratud ka puuetega inimestele – erimärgistusega parkimiskohad puuetega inimestele on leitavad iga sissepääsu ees.
Samuti võimaldab kaubanduspargi kontseptsioon edukalt ühendada füüsilise ja e-poe, tehes eeltellitud kauba kättesaamise kiireks ja sujuvaks.
Kurna Pargi rentnikeks on kõrvuti Selveri ja Decathloniga spordikaupade müüjad Sportland ja Nike, lastekaupade müüja Baby City/Toy City; riiete- ja moebändid Sinsay ja Takko, moe- ja sisustuskaupade müüja Pepco ning sisustuskaupade müüja AlanDeko. Samuti on esindatud Apotheka ja Pet City.
Kurna Pargi kogu müügipind on 20 000 ruutmeetrit.
Kurna Pargi arhitektuurilahenduse lõi Ühendkuningriigi arhitektuuribüroo TP Bennet koos Arhitektuurinurk OÜ ja arhitekt Veiko Teiniga Eestist (Arhitektuurinurk OÜ). Projekti koguinvesteering ulatub enam kui 30 miljoni euroni. Arendust finantseerib LHV Pank.
Kurna Parki arendab VPH Group, kelle Baltimaade arenduste hulka kuuluvad näiteks Saga kaubandus- ja elustiilikeskus Riia IKEA kõrval, Una kaubanduspark Vilniuses, Liepu 81 kaubanduspark Klaipedas ning mitmed muud. Ettevõttele kuulub ka kaubandushoone Pärnus, milles tänavu juunis avati suvepealinna uus Rimi.